تهویه دماوند

تولید کننده انواع چیلر و دستگاه تهویه مطبوع

نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش تهویه مطبوع هیوندای کره جنوبی در ایران

چیلرهای نوع Screw
را بایستی نسل جدید چیلرهای تراکمی به حساب آورد. تکنولوژی ساخت و نوع خاص کمپرسورهای این دستگاهها که از نوع مارپیچی می¬باشند، امکانات ویژه¬ای را نسبت به چیلرهای تراکمی نوع معمولی بوجود آورده است. کنترل ظرفیت یا همان مکانیزم بی¬بار کننده (Unloader) که توسط فشار روغن فعال می¬شود، به منظور کاهش بار در حین راه¬اندازی و کنترل ظرفیت در حین کاربری به صورت کاملاً متناسب با میزان تبرید مورد نیاز استفاده می¬شود که این امر سبب عمر بسیار طولانی¬تر دستگاه و راندمان بی¬نظیر آن نسبت به سایر سیستمها شده و هزینه انرژی ، تعمیر و نگهداری را کاهش چشمگیری    می¬دهد. بی بار کردن کمپرسور متناسب با کاهش بار سیستم نه تنها سبب کاهش توان ورودی به کمپرسور می¬گردد، بلکه تنشهای وارده به موتور و کمپرسور را که در اثر تعداد دفعات روشن-خاموش شدن بوجود می¬آید نیز کاهش می¬دهد. در نتیجه نیاز به تعمیرات به حداقل خواهد رسید. مایع مبرد استفاده شده در این چیلرها می تواند از نوع R-22 ,R-407c  یا  R-134a¬باشد. ملاحظه می¬گردد که در صورت استفاده از این سیستم علیرغم جایگزینی انرژی الکتریکی به جای انرژی سوخت گاز و آب، مصرف انرژی در حالت کاملاً بهینه قرار می گیرد، که این خود هزینه¬های بهره¬برداری را نسبت به چیلرهای تراکمی معمولی کاهش  خواهد داد. امروزه با توجه به اهمیت آلودگی های زیست محیطی و نسبت برودت ایجاد شده به نسبت انرژی مصرفی در تجهیزات تهویه مطبوع شاخص های جدیدی تعریف شده،که از مهمترین این شاخص ها می توان به ESEER (European Seasonal Energy Efficiency Ratio) اشاره کرد. طبق آخرین اسناد منتشر شده از سوی دانشگاه PADUA ایتالیا که به بررسی شاخص ESEER بر روی چیلرهای هوایی اسکرو مجهز به کمپرسور اسکرو ساخت کمپانی BITZER آلمان صورت گرفته است شاخصESEER کمپرسور معادل 5.1 و شاخص ESEER چیلر هوایی اسکرو معادل 4.25 می باشد. فرمول محاسبه ESEER از رابطه زیر قابل محاسبه می باشد:

ESEER = A x EER (100%) + B x EER (75%) + C x EER (50%) + D x EER (25%)

در رابطه فوق EER100% مربوط به وضعیتFull Load دستگاه کمپرسور می باشد و سایرEER ها مربوط به بارهای جزیی (Partial Load) می باشد.ضرایب ثابت A=3% , B=33% , C=41% , D=23% می باشند که مختص کمپرسورهای BITZER در شرایط کاری چیلر هوایی می باشد. سهولت در راهبری و عدم نیاز به سیستم برج خنک کننده از ویژگی های بارز این سیستم می باشد.


  مزیت چیلر های تراکمی با استفاده از کمپرسور هایی با تکنیک Screw در مقایسه با چیلر جذبی و چیلر تراکمی با کمپرسور رفت و برگشتی را می توان در نکات زیر خلاصه کرد:
۱- هزینه سرمایه گذاری اولیه حدوداً ۳۳% چیلر جذبی می باشد.
۲- راندمان بالاتر حدوداً ۲۵% نسبت به راندمان چیلر های تراکمی با کمپرسور رفت و برگشتی و حدود 400% راندمان بالاتر نسبت به چیلر جذبی.
۳-  جریان راه اندازی بسیار پائین تر (حدودا ۵۰%) نسبت به چیلر های با کمپرسور رفت و برگشتی
۴-  کاهش مصرف انرژی در هنگام کنترل ظرفیت و افزایش راندمان ماشین
۵-  میزان حجم آب مصرفی در برج حدود نصف میزان آب مورد نیاز در چیلر های جذبی و حدود ۲۰% کمتر از چیلر های تراکمی می باشد که نتیجتاً تبخیر کاهش یافته و حجم رسوب گذاری نیز به همین نسبت کاهش خواهد یافت.
۶- دوره های اسید شوئی کندانسور هر سه سال می باشد ولی در چیلر های جذبی هر سال تقریباً باید انجام شود که خود در فرسوده شدن سریع سیستم بسیار حائز اهمیت است.
۷- در تایستان نیاز به روشن شدن بویلر نیست که این امر خود در طولانی ساختن عمر بویلر و سایر تجهیزات بسیار حائز اهمیت است و به شدت هزینه های جاری را کاهش می دهد.
۸- عدم نیاز به تهیه آب DM جهت تولید بخار که بسیار پر هزینه می باشد.
۹- تعمیرات احتمالی آن بسیار آسان تر و سریع تر صورت می گیرد و تمامی قطعات آن حتی اواپراتور و کندانسور نیز قابل تهیه و تعویض می باشد.
۱۰- به هیچ وجه احتیاج به اپراتور ندارد و فقط در ابتدای فصل روشن و در انتهای فصل خاموش می شود. تمامی عملیات به صورت کاملا اتوماتیک صورت خواهد گرفت.
۱۱- این چیلر هوشمند در کنترل ظرفیت و حفاظت از خود حائز اهمیت می باشد.
۱۲- دارای حجم کوچک ولی پرتوان و کارا می باشد.
۱۳- قابل اتصال به سیستم BMS می باشد.
۱۴- چیلرهای تراکمی اسکرو ظرفیت اسمی و واقعی بسیار نزدیک دارند و بطور مثال در چیلر اسکرو به ظرفیت اسمی ۱۰۰ تن حداقل ۸۹ تن تبرید تولید می نماید.  
۱۵- عمر بسیار طولانی تر نسبت به کمپرسور های رفت و برگشتی (حدوداً ۷ برابر) بیشتر یا حداقل معادل نسبت به چیلر جذبی با هزینه جاری کمتر و یا حداقل معادل با چیلر جذبی
۱۶- با توجه به عدم استفاده تمام واحد ها از سیستم تهویه در فصل تابستان بعلت مسافرت و ... این دستگاه با سیستم کنترل ظرفیت کاملا هوشمند و پیوسته از ۱۲/۵% تا ۱۰۰ % بطور اتوماتیک با بار مورد نیاز هماهنگ شده و مصرف انرژی نیز به همان نسبت کم یا زیاد می شود.
۱۷- حجم بسیار کم صدا نسبت به چیلر های تراکمی رفت و برگشتی.
۱۸- گستره ظرفیتی ۱۶۰ تا ۳۹۰۰ KW
۱۹- سطح صدای پایین و بهره وری بالای انرژی
۲۰- با قابلیت عملکرد ریموت و میکرو کامپیوتر

 

چیلر اسکرو هوا خنک
   کندانس یونیت در این نوع از چیلرها از نوع هوایی بوده و به دلیل طراحی Compact آن قابلیت ماژولار کردن سیستم وجود دارد. برخی از ویژگیهای دستگاه در زیر ذکر شده است.
• قابلیت طراحی ماژولار در ۳ مدل متنوع  (160/200/240 kW) با نصب راحت و انعطاف پذیری بالا
• طراحی باز(open style design) و نصب و نگهداری آسان
• دارای مبرد R22 یا R407C


چیلر آب خنک:
   در این نوع چیلر که کمپرسور آن از نوع اسکرو است از آب برای تقطیر (condense) مبرد استفاده می شود. به این گونه که آب از برج خنک کن وارد یک مبدل پوسته و لوله می شود و مبرد را تقطیر می کند. شکل (۴-۱) در صفحه بعد این نوع چیلر را نمایش می دهد. قسمتی که عایقبندی شده است اواپراتور دستگاه است که از انتقال حرارت به محیط اطراف جلوگیری به عمل آورد.
برخی از ویژگی های این نوع چیلر به شرح زیر می باشد:
•    مجهز به کمپرسور اسکرو (Screw) با مصرف برق پایین و سطح صدای مناسب
•    در محدوده ظرفیتی ۴۰ تا ۶۰۰ تن تبرید
•    با قابلیت اتصال به برج خنک کننده آبی
•    اواپراتورها از نوع پوسته و لوله (Shell&Tube)
•    با قابلیت کارکرد با مبردهای R-22 و R-134a